10 naklejek, o których marzy Twoje dziecko

… czyli subiektywny przegląd najfajniejszych naklejek do dziecięcego pokoju – na ściany, okna i drzwi.

Z  hiszpańską marką Chispum po raz pierwszy zetknęłam się w sklepie „Les Enfants du Design” – o ich naklejce „J’habite ici” pisałam na Hohoniach ponad rok temu. Cudownie prostej, czarno-białej, idealnej by skomponować ją np. z dziecięcą kolekcją aut. Nie mogło jej zabraknąć w zestawieniu najfajniejszych naklejek do dziecięcych wnętrz, a o zabawnych i oryginalnych naklejkach marki Chispum na pewno jeszcze napiszę nie raz.

Les_enfants_du_design

Mam jakąś nieracjonalną słabość do deszczu Niekoniecznie takiego, który kapie mi na głowę, a bardziej do zdjęć, filmów i muzyki z motywem deszczu, i naklejek oczywiście również. Począwszy od tych najprostszych w postaci deszczowych kropel, przez deszczowe chmurki, aż do takich, w których pojawia się też jakaś historyjka, jak np. w tej French Blossom – „Monsieur under the rain”. Więcej deszczowych inspiracji znajdziecie tu.

blog_FRENCH-BLOSSOM-UNDER-THE-RAIN-WALL-STICKER-MAIN

Cudowne naklejki na drzwi i okna fińskiej marki Made of Sundays. Pisałam o nich tutaj.

MadeofSundays2

Naklejki w kształcie prostych geometrycznych wzorów – trójkątów, plusików, gwiazdek i wielu innych. Można je zrobić samodzielnie, wykorzystując np. szablon malarski, albo kupić gotowe naklejki dostępne w różnych sklepach. O prostych wzorach na ścianę więcej przeczytacie tu, a o trójkątach tu.

TheLovelyWall6

W powyższej kategorii mieszczą się też oczywiście kropki, ale tak je lubię, że musiałam o nich napisać oddzielnie, mimo że pisałam o nich już wiele razy Np. tu.

thedesignfiles.net

Mapy – fajny i bardzo dekoracyjny element dziecięcego pokoju, a przy tym dzieci mogą dowiedzieć się sporo o świecie i pomarzyć o dalekich egzotycznych podróżach.

01_etsy

W sieci jest mnóstwo porad, w jaki sposób wykorzystać skrawki pozostałe po tapetowaniu. Można np. wyciąć z nich różnego kształtu naklejki na ścianę, czego wyjątkowo udanym przykładem jest poniższa panorama miasta. Podobny pomysł wraz z instrukcją wykonania znajdziecie tutaj.

101woonideeen

Podobną technikę, polegającą na wycinaniu naklejek z papieru używanego do produkcji tapet stosuje holenderska firma Inke. Z tą różnicą, że Inke wykorzystuje tapety z lat 60-tych i 70-tych, uzyskując w swoich naklejkach niezwykle charakterystyczny i oryginalny efekt retro.

we-are-scout

Pozostając jeszcze w temacie żyrafy Równie fajna jak ta wyprodukowana przez Inke jest kolorowa żyrafa szwedzkiej marki Littlephant. Firma ma w ofercie sporo dekoracyjnych akcesoriów dla dzieci, w tym m.in. troszkę naklejek, ale tę żyrafę lubię szczególnie.

littlephant

Urządzając pokój dziecka pamiętajmy o detalach. Bardzo fajnym i prostym pomysłem są różnego rodzaju naklejki wokół gniazdek elektrycznych lub włączników światła.

Inspired Decor2

Zdjęcia: 1-2. Chispum 3. French Blossom 4. Made of Sundays 5. The Lovely Wall 6. Chic Deco 7. White&Grey Memories 8. 101 Woonideeen 9. Inke 10. Littlephant 11. Inspired Decor.

Udostępnij

Polecamy również

3 comments on “10 naklejek, o których marzy Twoje dziecko

  1. 08/12/2015 o 21:56

    Pięknym pomysłem jest mapa świata! Chyba wykorzystam w pokoju córeczki:)

  2. 08/12/2015 o 22:19

    A gdzie można kupić French Blossom – „Monsieur under the rain” ?

  3. 09/12/2015 o 07:52

    Tu: http://www.frenchblossom.com/stickers-wall-decoration/129-monsieur-under-the-rain-.html Ponoć wysyłka na terenie Europy 2-4 dni.

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *