Dziecięce łóżka

Tata trzyletniej Niny pyta o fajne łóżko dla dzieci – niewysokie, które posłuży dziecku przez kilka kolejnych lat. Dla taty Niny i innych zainteresowanych tematem łóżkowym zebrałam poniżej kilka ciekawych propozycji – zróżnicowanych pod względem formy, dostępności i ceny.

Najłatwiej i najszybciej znaleźć można takie łóżka w Ikei, która ma w ofercie aż cztery rodzaje łóżek „rosnących” z dziećmi, czyli z regulowaną długością ramy. Najpopularniejsze z nich są modele BUSUNGE i MINNEN. Pierwszy jest wykonany z drewna, dostępny w kolorze białym, niebieskim i bladoróżowym, z wysokim zagłówkiem i bocznymi listwami zabezpieczającymi dziecko przed upadkiem. Drugie łóżko jest stalowe, o dwieście złotych tańsze, ale równie ładne i uniwersalne – sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, w stylu vintage, ascetycznych, romantycznych i eklektycznych także.

Piękne łóżka dziecięce oferuje polska firma Tommebel. Z litego drewna olchowego lub sosnowego, w wersji naturalnej lub malowanej (w zależności od zamówienia), pięknie ozdobione wyciętymi w zagłówku różnymi wzorami (statkami, koroną, gwiazdką lub ptaszkiem). Wśród nich także model z rozsuwaną ramą. Ceny za łóżka Tommebel niestety już znacznie wyższe – wszystkie powyżej tysiąca złotych i z 30-dniowym terminem realizacji.

Jeszcze jedna polska firma meblowa, która ma w ofercie piękne dziecięce łóżka to Northome. Świetne, nawiązujące do prostej skandynawskiej stylistyki, dostępne na zamówienie. O cenę trzeba pytać producenta.

W przedziale powyżej dwóch tysięcy mieszczą się kolejne dwa piękne projekty. Pierwszy to łóżko Florence, dostępne w kolorze białym, oliwkowym, miętowym, kremowym i pastelowym różu. W klasycznym stylu, z toczonymi nóżkami i możliwością umieszczenia materaca na dwóch różnych wysokościach, dzięki czemu minimalizuje się możliwość wypadnięcia z łóżka mniejszego dziecka.

Kolejne to łóżko marki Rafa Kids, które zaprojektowała polska architektka Agata Seredyn, tworząca meble w Holandii wspólnie z mężem Arkiem. Łóżko R toddler wykonane jest ze sklejki z fińskiej brzozy i dostępne w trzech wariantach kolorystycznych oraz trzech rozmiarach. Lekkie, wytrzymałe, mobilne i pomyślane jako mebel nie tylko do spania, ale i zabawy.

Na koniec zostawiłam najdroższy projekt – dziecięce łóżka duńskiej marki Oliver Furniture. Drewniane, będące odzwierciedleniem skandynawskiego stylu i prostoty. Zaprojektowane przez Sorena Rorbeak. Absolutnie piękne

Zdjęcia: 1. Tommebel 2. Ikea 3. Designerly 4. Kaszka z mlekiem 5-7. Tommebel 8-9. Northome 10-12. Mofflo 13-14. Rafa Kids 15. Bloesem Kids 16. Oliver Furniture.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *