Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci EneDueDe

W  miniony weekend wybraliśmy się całą rodziną do Concordii Design w Poznaniu na Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci EneDueDe. Rzadko zdarzają się eventy, z których radość czerpać mogą nie tylko dzieci, ale i mama, więc trzeba było tę okazję wykorzystać. Tylko tata trochę się dąsał ;-))

W ramach festiwalu sporo się działo. W programie znalazły się spektakle teatralne dla najmłodszych i ciekawe warsztaty, na których dzieci mogły m.in. zbudować skrzynię na skarby, zaprojektować własną kartę do bankomatu, wymyślić dla siebie strój, a nawet poznać tajniki budowy aut.

Festiwal to jedyna taka impreza, gdzie dzieci mogą wziąć udział w „dorosłym” procesie projektowym, a dorośli – zobaczyć, jak projektują i co sądzą o ich produktach dzieci.

Festiwalowi towarzyszyła wystawa „Let’s play. Kids Design from Poland”, czyli zbiór 28 najlepszych projektów dla dzieci i rodziców. Kuratorką wystawy była znana Wam być może m.in. z książki „D.E.S.I.G.N.” oraz „Ilustrowanego elementarza dizajnu” – Ewa Solarz. Na wystawie znalazło się kilka naprawdę fajnych sprzętów, które przez dwa dni trwania festiwalu były poddawane przez młodszych odbiorców sztuki intensywnym organoleptycznym testom na wytrzymałość. Eksponatów nie odgrodzono łańcuchami z tabliczką „Nie dotykać!”, lecz przeciwnie – wystawę zaaranżowano na kształt gry planszowej, co miało zachęcić dzieci do zabawy i aktywnego zwiedzania. I – jak widać – dzieci aktywnie zwiedzały, te Hohoniowe również

Najbardziej spodobała im się papierowa dmuchana sofa grupy Malafor, po której można bazgrać pisakami, eleganckie domki dla lalek Boomini i tekturowy bujak na biegunach. A mamie kolorowe metalowe maski zwierząt, które wyglądają jak wycięte z papieru i śliczna lampa Mishka marki Kafti.

Było też kilka naprawdę ładnych przedmiotów na odbywającym się równolegle w Concordii kiermaszu, na którym można było kupić książki dla dzieci, zabawki, ubrania, i inne akcesoria.

Zachwyciłam się marką Mr Puffini – pufami z nadrukiem piekarnika, pralki lub komody oraz ślicznymi poduszkami w kształcie lodów, babeczek, zwierzaków i słodkich przytulaków, a także oryginalnymi drewnianymi mebelkami Maszyny Kreacji – malutkim taborecikiem Misiowym, Miauczy Kotkiem i w kształcie chmurki oraz ozdobnymi domkami pomalowanymi farbą tablicową. Piękne były też drewniane matrioszki ze Świętą Rodziną szwedzkiej firmy OMM Design, do kupienia w sklepie BAVI.pl, idealny prezent na Święta Bożego Narodzenia (dla tych bardziej zapobiegliwych ;-)).

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *