Fotografie Vee Speers

Fotografie Australijki Vee Speers często wiszą na ścianach nowocześnie urządzonych wnętrz. Niektóre, zwłaszcza z serii Birthday Party, zdobią także dziecięce pokoje. Na pewno też zwróciły Waszą uwagę.

Fotografie artystki są niesamowite, trochę niepokojące, jak z pogranicza jawy i snu, w dodatku snu nie zawsze przyjemnego. Dzieci na zdjęciach Vee Speers wielkimi smutnymi oczami patrzą w kadr, nigdy się nie uśmiechają. Często występują z groteskowymi maskami na twarzach, trzymając rekwizyty bardziej przypominające przerażające maskarady niż wesołe dziecięce bale przebierańców. Łatwo odnaleźć w pracach artystki inspiracje twórczością jej ulubionych reżyserów – Davida Lyncha, Tima Burtona i Petera Greenaway’a.

Niektórych prac Vee Speers w dziecięcym pokoju nie odważyłabym się powiesić, ale popularną dziewczynkę z balonem lub dziewczynkę trzymającą w dłoni ptaszka jak najbardziej Do obu zresztą pozowała artystce jej dziewięcioletnia córka.

Więcej zdjęć Vee Speers zobaczyć możecie w portfolio na stronie artystki.

Zdjęcia: 1. Vee Speers 2. The Design Chaser 3. Norsuinteriors 4-7. Vee Speers 8. Enfants Terribles 9. Pinterest 10. Nannakerstin 11. Mavendolls.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *