Ikea FLISAT

O dnotowaliście fakt, że Ikea wypuściła właśnie nową kolekcję mebli dla dzieci? Seria FLISAT pojawiła się w sklepach szwedzkiego koncernu w kwietniu i została zaprojektowana przez Sarah Fager jako linia dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

W jej skład wchodzi kilka sosnowych mebelków, o typowo skandynawskim, prostym designie i neutralnym kolorze bazowym z kilkoma barwnymi akcentami. Linię tworzą: biurko z możliwością ustawienia blatu pod kątem, dziecięcy stoliczek, mały stołek, domek dla lalek (który później, gdy dziecko podrośnie może służyć jako półka na ścianę), szafka ścienna (przypominająca trochę uchwyt na przyprawy, o którym pisałam ostatnio), wieszak z kolorowymi gałkami i witrynka na książki. Nie widzę w ofercie Ikei tej drewnianej fajnej skrzyni na zielonych kółkach, która widoczna jest na zdjęciach, ale może pojawi się w sklepach wkrótce.

Jak to zazwyczaj bywa w projektach Ikei meble mają wiele praktycznych rozwiązań – biurko ma opcję regulacji na trzech poziomach, więc służyć ono może dziecku przez wiele lat, a na blacie można dodatkowo zamontować specjalny drążek z rolką papieru, co zapewne docenią rodzice mniejszych dzieci, zarysowujących nieskończone ilości kartek (przynajmniej moje tak mają ).

Do biurka i stoliczka FLISAT pasują pojemniki z kolekcji  TROFAST, co pozwoli dziecięcy pokój utrzymać w porządku. Teoretycznie, rzecz jasna

Podsumowując – uważam, że seria bardzo ładna. Z pewnością ma szansę zachwycić dzieci i rodziców

Zdjęcia: Petit & Small.

Udostępnij

Polecamy również

2 comments on “Ikea FLISAT

  1. 16/05/2016 o 00:26

    Hallo Asiu, Fajne mebelki, ale gdyby tak jeszcze łóżeczko pasujące nie wyższe niż 68cm…Widziałaś gdzieś, coś?
    buziaki dla waszej 4 od Maniaków ;*

  2. 16/05/2016 o 09:33

    Pomyślę Buziaki dla Was też!

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *