Nowoczesne lampy

P ani Kasia, mama dwóch chłopców, pyta o lampy do ich pokojów w nowoczesnym stylu. Wnętrza urządzone są w szarościach i bieli, ozdobione m.in. wzorami chevron i gwiazdami. W pokoju jednego z chłopców biało-szara tonacja przełamana jest kolorem żółtym, w pokoju drugiego – czerwonym.

Na podstawie opisu Pani Kasi zdecydowałabym się na lampy proste w formie lub ażurowe, które nie będą odwracać uwagi od wyrazistych wzorów. Mogłaby to być np. żarówka w czerwonej lub żółtej oprawce. Do takiej nowoczesnej stylistyki pasowałyby też wykonane z miękkiego silikonu lampy Unfold skandynawskiej marki Muuto. Tu również można dobrać odpowiedni kolor. Dobrze także wyglądałyby lampy w stylu loftowym, takie jak te na zdjęciach Kotivinkki lub ażurowe, zrobione tylko ze stelaża.

Z propozycji rodzimego design wybrałabym zabawną lampę NOWA STOŁOWA gdańskiej grupy projektowej Tabanda – z prostym, wyglądającym jak narysowany na papierze obrysem klosza.

1. Charlotte Love 2. Eeflillemor 3. The Style Files 4. Kim Gray 5. Scandinavian Deko 6-7. Design Ville 8-9. Kotivinkki 10. Mini Style.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *