Skrzynie na zabawki

O  marce NOBOBOBO, specjalizującej się w drewnianych ręcznie malowanych akcesoriach dla dzieci, przede wszystkim skrzyniach na zabawki, dowiedziałam się niedawno. Tym bardziej jest to zaskakujące, że o firmie już rozpisuje się pozytywnie nie tylko polska, ale i zagraniczna prasa.

NOBOBOBO jest firmą rodzinną. Założyły ją dwie siostry – Agnieszka i Natalia z Zielonej Góry, od lat mieszkające w Warszawie. Młodsza z sióstr – Natalia od zawsze rysowała i malowała, już od szóstego roku życia tworzyła własne komiksy z Kaczorem Donaldem. Ukończyła wrocławski wydział architektury i to ona w firmie odpowiada za sferę plastyczną. Agnieszka natomiast z wykształcenia jest ekonomistą i marketingowcem, więc podział ról w tej małej firmie rodzinnej jest dość oczywisty.

Dziewczyny przygodę z aranżowaniem przestrzeni dla dzieci rozpoczęły już kilka lat temu. Najpierw było to artystyczne malowanie pokoi dziecięcych, w stylu pirackim, indiańskim, rockowym, sportowym, słodkim i jeszcze wielu innych. Stopniowo rodził się pomysł na biznes, w którym tworzoną przestrzeń dziecięcych wnętrz uzupełniałyby także wyjątkowe przedmioty dla dzieci. Wyjątkowe pod względem designu, ale i jakości. Dlatego każda wyprodukowana przez siostry skrzynia jest przez nie ręcznie zbijana, pieczołowicie szlifowana i kilkakrotnie malowana ekologicznymi farbami. Dziewczyny pamiętają też o szczegółach – kanty w skrzyniach są bezpiecznie zaokrąglone, a metalowo-kauczukowe kółka nie rysują podłogi.

Bajeczne skrzynie NOBOBOBO przechodzą również wymagające testy jakości i wytrzymałości. Dział research & development marki NOBOBOBO tworzą: dwuletni Ignacy, syn Agnieszki oraz rodzeństwo Hania i Jaś, dzieci przyjaciół. Patrząc na radosne sesje zdjęciowe marki wyobrażam sobie, że dzieci mają przy tym wiele radości :)

Zdjęcia: NOBOBOBO.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *