Taśma Mayka

Słyszeliście o taśmie Mayka? To taki wynalazek niby niepozorny, ale jednak genialny w swej prostocie. Jest to nic innego jak baza do klocków (Lego i nie tylko) w elastycznej samoprzylepnej taśmie, którą można dowolnie giąć i formować, przyklejać do ściany, biurka, podłogi, okna lub innych powierzchni (nawet do butów).

Dzięki niej ulubione dziecięce budowle można przenieść w inny wymiar. Samochodzikom wykleić krętą drogę, statki zwodować na wzburzone morze, a pojazdy kosmiczne Lego Star Wars wynieść w kosmiczną przestrzeń pokoju. Pomysłów na kreatywne wykorzystanie taśmy jest nieskończenie wiele.

Autorem wynalazku jest nowojorska firma Nimuno Loops, która pieniądze na jego realizację zdobyła na platformie crowdfundingowej. Twórcy marki początkowo założyli pozyskanie na ten cel 8 tys. dolarów. Tymczasem w ciągu dwóch tygodni w zbiórce wzięło udział 27 tys. użytkowników, którzy wpłacili łącznie ponad 1,5 mln dolarów! (Za: Rynek Zabawek, „Mayka – klocki z roli”). Pomysł stał się bardzo popularny jeszcze zanim trafił do masowej produkcji. Zachwycił internautów, a teraz, od kiedy dostępny jest w regularnej sprzedaży, również dzieci.
Może ktoś z Was testował już ten cudowny wynalazek? Podzielicie się wrażeniami?

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *