Wieszak HANG-IT-ALL

L ubię, gdy w dziecięcych pokojach pojawiają się ikony designu. Nie jest to dla mnie objaw snobizmu, lecz podziwu dla dobrych wzorów, które – oprócz tego, że ładne i dobrej jakości – zazwyczaj również są bardzo praktyczne. Niestety bywają drogie, ale tak to już ze sztuką i klasyką wzornictwa bywa… Czasem za to jeden niewielki dobrze zaprojektowany przedmiot może zdecydować o charakterze wnętrza. Takim przykładem jest na pewno wyprodukowany po raz pierwszy w 1953 roku wieszak Hang-It-All.

Zaprojektowany przez słynne amerykańskie małżeństwo architektów i designerów – Ray i Charlesa Eames. Powstały z myślą o dzieciach, choć dziś oczywiście znaleźć go można często także w innych pomieszczeniach domowych, zazwyczaj w korytarzach.

Wieszak wykonany został ze stalowych białych prętów i drewnianych kulek pomalowanych w wesołe kolory. Techniką wykorzystaną wcześniej przez projektantów przy produkcji słynnych drucianych krzeseł i stolików, dzięki czemu wieszak jest solidny i powiesić na nim faktycznie można prawie wszystko. Dziś dostępny jest także w innych paletach barw, choć ja najbardziej lubię tę oryginalną, której autorką była Ray Eames.

Zdjęcia: 1. Petitevanou 2. Vitra 3. Labdecor 4. Bluebird Kisses 5. deko. 6. Kotivinkki 7. Milk Magazine 8. deko. 9. Ninainvorm 10. oh joy! 11. Ollie & Seb’s Haus 12. Labdecor

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *