Komoda MALM

O  hackowaniu mebli z Ikei na potrzeby dziecięcych wnętrz pisałam już kilkakrotnie – pokazywałam m.in., jak twórczo przerobić komody Tarva, PS 2012, czy Nordli.

Dziś kilka słów o popularnej komodzie Malm, o której mówiło się ostatnio w mediach, niestety nie w kontekście jej walorów funkcjonalnych czy estetycznych. Być może słyszeliście o tym, że amerykański oddział firmy Ikea zdecydował o wycofaniu milionów egzemplarzy komód Malm, ponieważ klienci nie posłuchali zaleceń producenta i nie przytwierdzili ich do ściany, co przyczyniło się do śmierci trojga dzieci.

Póki co z europejskiego rynku Ikea nie zamierza wycofywać tego mebla, ponieważ spełnia unijne standardy bezpieczeństwa. Jeśli więc zdecydujecie się na zakup komody Malm, pamiętajcie koniecznie o odpowiednim zabezpieczeniu jej stabilności! Jest to ważne zwłaszcza przy wyższych modelach, choć moim zdaniem przyjemniej w pokoju dziecka wyglądają te niższe, trzy- lub czteroszufladowe.

Poniżej znajdziecie kilka inspirujących przeróbek komody – począwszy od tych najprostszych, polegających na oklejeniu mebla fajnymi naklejkami, po te bardziej skomplikowane, w których np. fronty ozdobiono dużym zdjęciem dzieci. Sprawdza się też komoda Malm w roli wspornika na materac, co pozwala dodatkowo wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem, np. na ubrania lub zabawki. Świetne rozwiązanie zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, choć ja uzupełniłabym te kombinacje o jakąś barierkę!

Zdjęcia: 1. Inspira Casa, 2-3. Mommo Design, 4. BD Photography  5-6. Mommo Design, 7. Pinterest 8. Life un Styled 9. Hitta Hem 10. Pinterest 11. Stockholm Vitt 12. Facing North with Gracia.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *