O magii w dziecięcych wnętrzach

Ś więta tuż tuż, wyczekany i wytęskniony przez dzieci magiczny czas… Dziś piszę o tym, jak tę magię w dziecięcym pokoju zachować na chwilę dłużej – przy pomocy małych gadżetów lub z użyciem światła i różnego rodzaju lampek.

Wśród tych pierwszych są cudowne baśniowe drzwi dla wróżki, która być może w nocy przychodzi do dziecka w odwiedziny korzystając z malutkiej drabiny. Na wszelki wypadek warto jej zostawić jakiś liścik lub drobny upominek.

Tipi w dziecięcym pokoju to świetne i wielofunkcyjne miejsce – do odpoczynku, snu, zabawy, do czytania książeczek i marzenia o tym, że jest się księżniczką lub walczy z potworami. Wygodny materac, przytulne poduszki, delikatne choinkowe światełka i ozdoby pomogą nadać temu dziecięcemu kącikowi wyjątkowy magiczny klimat.

Światełka choinkowe lub ledowe łańcuchy świetlne możemy wykorzystać również do stworzenia oryginalnych napisów na ścianach dziecięcego pokoju lub nawet prostych obrazków (teraz na święta np. choinki).

Światło ma niezwykłą moc kreowania atmosfery we wnętrzu. Ta piękna ręcznie robiona księżycowa lampa z pewnością także wniesie do dziecięcej sypialni odrobinę magii.

Pozostając jeszcze na chwilę w temacie ciał niebieskich – świetna naklejka z księżycem-latawcem też stworzyłaby w pokoju dziecka przyjemny baśniowy klimat

Jeśli Wasze dzieci lubią Piotrusia Pana – bajkę o chłopcu, który zgubił swój cień, to taka naklejka na ścianie na pewno pomogłaby im przenieść się myślami na wyspę Nibylandię.

Przepiękna magiczna ozdoba dziecięcego wnętrza – delikatnie podświetlona chmurka do samodzielnego wykonania. Szczegóły tutaj.

Niestety nie pamiętam już śniegu na Święta Bożego Narodzenia. Ba! Prawie w ogóle nie pamiętam śniegu zimą, bo mam wrażenie, że spada go co roku coraz mniej, a tak pięknie ośnieżonych drzew z pewnością nie widziałam już dawno. Drzewa, w połączeniu z zawieszoną na ścianie latarenką ogrodową, stworzyły we wnętrzu cudowny zimowy kącik!

Niezwykłą atmosferę w dziecięcym wnętrzu pomogą również stworzyć baśniowe ilustracje, takie jak np. ta z serii Swantje & Frieda, której autorką jest niemiecka graficzka Swantje Hinrichsen.

Łóżka dla dzieci w kształcie małych domków mają dla mnie wyjątkowy klimat, zwłaszcza gdy są ozdobione girlandami, delikatnymi światełkami i np. zwiewną tiulową sukienką jak na zdjęciu poniżej.

Zdjęcia: 1. Modern Mrs. Darcy 2. 2 Little Bunnies 3. Le Zoe Musings 4. Urban Outfitters 5. AliExpress 6. Blik 7. Edith and Elizabeth 8. Welke 9. Pinterest 10. C’est bon pour c’que t’as… 11. This Little House.

Udostępnij

3 comments on “O magii w dziecięcych wnętrzach

  1. 16/03/2019 o 15:13

    Piękna księżycowa lampa. Wie Pani gdzie można taka kupić?

  2. 20/03/2020 o 11:34

    Ta latarnia i śńieg mi się skojarzyła z filmu Opowieści z Narnii…
    W połączeniu z tą szafą/siedziskiem z Narnii z innego wpisu to już w ogóle jest MAGIA ;)))

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *