,

Pokój ze skosami dla chłopca

Piękny chłopięcy pokój na poddaszu znalazłam na profilu @3elfenkinder na Instagramie.

Wydaje się, że pokój ze skosami nie jest łatwo urządzić, ale z drugiej strony to przestrzeń, która daje dużo fajnych możliwości. Jest przytulna, pozwala na zaaranżowanie różnego rodzaju schowków i tajemnych kryjówek, a ściany – dzięki załamaniom – mogą stać się ciekawą powierzchnią do dekoracji.

Tutaj, nad biurkiem Gabriela, ścianę ozdobiła duża mapa świata, wydrukowana na płótnie, dzięki czemu wygląda na starą i ręcznie rysowaną. Nad łóżkiem chłopca wisi piękny czarny żaglowiec, który zaprasza w morską podróż do odległych miejsc na ziemi. Idealna ozdoba dla małych marzycieli i miłośników egzotycznych podróży.

Pokój chłopca urządzony jest prosto, głównie meblami z Ikei, z wykorzystaniem każdego wolnego centymetra pod skosami. Pod jedną ze ścian stanęło białe niewielkie biurko, a przy nim obrotowe krzesło Kullaberg, stylizowane na stare krzesło przemysłowe.
Po przeciwnej stronie przestrzeń pod skosem wypełnił niski regał z serii Trofast, który pomieścił chłopięce zbiory klocków Lego.
Łóżko chłopca postawiono przy niskiej ściance wybudowanej pod skosem, dzięki czemu powstała nad nim ciekawa półeczka, na której wciąż zmieniają się ozdoby. Raz jest to miejsce na poduszkę w kształcie tygrysa, innym razem na obrazek, lampki lub inne dziecięce skarby. Odsunięcie łóżka od ukośnej ściany zwiększyło także bezpieczeństwo dziecka. Dzięki temu zabiegowi nie ma ryzyka, że chłopiec wstając z łóżka nabije sobie guza.

Ciekawym pomysłem jest również pomalowanie ścian w lamperię, co optycznie obniżyło pomieszczenie.

Umiejętna aranżacja wnętrza pozwoliła Ilonie, mamie Gabriela, na wydzielenie wszystkich stref, które powinny znaleźć się w pokoju dziecka – do odpoczynku, snu i nauki, a dzięki maksymalnemu wykorzystaniu przestrzeni pod skosami, udało się także pozostawić całkiem sporo miejsca na zabawę pośrodku pokoju. Warto o tym pamiętać urządzając dziecięcy pokój na niewielkim zazwyczaj poddaszu.

Zdjęcia: @3elfenkind

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *