,

Szafa z Narnii

Piękny kącik czytelniczy małej Olivii wypatrzyłam w sieci i się zakochałam Jest po prostu idealny! Pierwsze skojarzenie, jeszcze zanim przyjrzałam się detalom, to Narnia! Stara szafa, śnieżna biel, las, lew i… magia!

W pokoju dziewczynki mnóstwo jest takich zachwycających szczegółów. Lauren, mama Olivii i autorka bloga Bless’er House, lubi projekty DIY i ma wiele fajnych pomysłów na dekorację wnętrza. Często w aranżacji wykorzystuje niedrogie, kupione okazyjnie przedmioty lub używane, np. domek dla lalek z wyprzedaży garażowej za jedyne 10 dolarów. Lauren domek odmalowała, wykleiła papierami do scrappbookingu, okna ozdobiła malutkimi zasłonkami, a na ścianach zawiesiła słodkie obrazki.

Świetna biblioteczka z dużą ilością koszyczków, które pozwalają w pokoju dzieci zachować porządek, powstała na bazie regałów Billy z Ikei. Odpowiednio zmontowanych, wzmocnionych, obudowanych drewnianymi listewkami i pomalowanych na ciekawy kolor. Koszyczki opatrzone zostały odpowiednimi obrazkami, które ułatwiają  segregowanie zabawek. W jednym z postów na blogu znajdziecie link do pobrania gotowych etykiet.

Mama Olivii zadbała również o to, by dziewczynka miała w pokoju sporo miejsca do rysowania i innych prac manualnych – duży stół, krzesła i wygodny organizer na kredki, pisaki i inne przybory. Jest też specjalnie zaaranżowane miejsce na ścianie, które dziewczynka może ozdabiać swoimi pracami – oprawione w ramki tablice korkowe, z myślą przewodnią Pabla Picassa „Every child is an artist”.

Znajdziecie tu też sporo innych inspirujących pomysłów, zdjęcia pokoju sprzed remontu i kilka podpowiedzi, jak zrobić coś fajnego za niewielkie pieniądze. Warto zajrzeć!

Zdjęcia: Bless’er House

 

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *