Przygoda w małym pokoju

W spólny pokój chłopca i dziewczynki o powierzchni zaledwie 10 m kw. Mama dzieci Keight zdołała tę niewielką przestrzeń dwójki dzieci tak zagospodarować, że zmieścił się tu i kącik do spania, i do odpoczynku, i do radosnej twórczości, a nawet do zabawy. Sporo tu także szaf, półek i różnych schowków. A to wszystko w dodatku za niewielkie pieniądze, ponieważ całe wyposażenie pokoju (zarówno meble, jak i dodatki) pochodzi z Ikei.

W pokoju mieszkają 4-letni Judah i 3-letnia Layla. Motywem przewodnim tego wnętrza jest przygoda! Na ścianie znalazło się miejsce na sporą mapę, jest też plakat z hasłem: „Say Yes to Adventure”, luneta oraz wiele motywów żeglarskich na obrazkach i poduszkach.

Świetnym pomysłem jest wykorzystanie trzech modułów systemu Trofast z Ikei w roli ławki w kształcie L, dzięki czemu sprytnie zagospodarowano narożnik pokoju. Krzesła w tak niewielkiej przestrzeni zajęłyby sporo miejsca, a regały z szufladami pomagają dodatkowo utrzymać porządek w zabawkach.

Podoba mi się również miejsce na minigalerię dziecięcych prac. Przymocowane do belek klipsy umożliwiają dzieciom szybką i łatwą wymianę obrazków na nowe, dzięki czemu wystawa może zmieniać się co dnia.

Zdjęcia: put up your dukes, Apartment Therapy.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *