Turkusowe pokoje chłopców z Norwegii

C atherina Ilstad, mama dwóch małych chłopców, mieszka w północnej Norwegii, w otoczeniu malowniczych fiordów. Uwielbia robić na drutach, głównie śmieszne lalki i dziwne stworki dla dzieci, a także dekorować wnętrza swojego przepięknego mieszkania.

Zdjęcia na instagramowym profilu Catheriny oglądać mogę godzinami, zwłaszcza urządzone w turkusie pokoje chłopaków. Tyle się w nich dzieje! Co chwilę pojawiają się nowe ozdoby – różne plakaty, kolorowe poduszki, girlandy i lampki. Meble z Ikei stoją obok wyszperanych na targu staroci, nieustannie zresztą poddawanych zmianom – przemalowywanych lub oklejanych tapetami. Ściany zdobią naklejki w kształcie trójkątów lub kropek, na drzwiach słodki miś fińskiej marki Made of Sundays, pod oknem rząd niebieskich lodów w wafelku, a do wnętrza starszego z chłopców zaprasza sowa.

Mimo tego, że sporo tu rozmaitych ozdób i bibelotów, to jednak przestrzeń nie sprawia wrażenia przytłaczającej. Całość idealnie równoważą białe drewniane podłogi oraz część ścian i mebli, a także czarno-białe dodatki (pościel, pudła na zabawki w geometryczne wzory, trochę poduszek i plakatów oraz duży miś na podłodze). W obu pokojach udało się Catherinie również zachować konsekwencję kolorystyczną, dzięki czemu wnętrza są bardzo spójne, harmonijne i takie niezwykłe.

Zdjęcia: Instagram/@knipsarina, Planete Deco.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *