10 pięknych tapet

Wybrać zaledwie dziesięć spośród całego mnóstwa pięknych tapet, o których pisałam w ciągu ostatniego roku jest sporym wyzwaniem. Trudno byłoby wybrać dziesięć już samej firmy marki Little Hands, a jak tu jeszcze zmieścić na liście pozostałe? Piszę więc w poniższym zestawieniu raczej o markach niż konkretnych wzorach, wybór tej jednej ulubionej pozostawiając Wam :) 

W magicznych tapetach Little Hands, zaprojektowanych przez dwie artystki z Portugalii – Martę Belo i Leonor Feijó, zakochałam się od pierwszego wejrzenia. To raczej propozycja dla najmłodszych dzieci.
Często pojawia się na nich motyw nieba, na którego tle bawią się lub wypoczywają słodkie pandy, szybują w powietrzu balony lub wehikuły jak z Małego Księcia, w baśniową podróż zabierające pieski, misie, króliczki, a nawet słonie.

06_little hands wallpaper - edward final

Z bogactwa wzorów na tapetach australijskiej firmy Muffin and Mani – cyrkowych lwów i tygrysów, ptaszków w klatkach, królików, kotków, koparek, deskorolek i wielu, wielu innych, wybrałabym tapetę Paris, pokazującą pełne radości i atrakcji miasto, która w kontekście wydarzeń z ostatnich dni nabiera zupełnie nowego wymiaru…

paris_muffin_mani

Wesołe tapety angielskiej marki PaperBoy to propozycja dla nieco starszych chłopców. Mały chłopiec pojawia się zresztą jako jeden z bohaterów w prawie wszystkich przepięknie zaprojektowanych wzorach tej marki – bawi się ze smokami, ucieka przed dinozaurami, testuje kosmiczne pojazdy, zastanawia się jak działa wewnętrzna machineria wprawiająca zwierzęta w ruch, przeżywa przygody ze swoim najlepszym kumplem robotem, a wreszcie zastanawia się, kim będzie gdy dorośnie.

01_dragons_red

Designerskie tapety i tkaniny dla dzieci angielskiej marki Hibou Home. Eleganckie, pięknie zaprojektowane i wykonane, z dużym wyborem wzorów zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

02_Gymkhana

Produkowane tradycyjną metodą drukarską jeszcze z XIX wieku tapety francuskiej marki Bartsch. Do moich ulubionych należy elegancki i uniwersalny wzór Moon Crescents z delikatnie błyszczącym Księżycem w różnych fazach oraz wyglądająca jak ręcznie malowana tapeta Cotton Clouds.

01_clouds4

Niezwykle popularna w blogosferze tapeta w romby duńskiej marki ferm LIVING – Harlequin, zaprojektowana przez założycielkę firmy Trine Andersen. Wielokrotnie nagradzana za design, dostępna w trzech kolorach – miętowym, szarym i pudroworóżowym.

ferm_living

Wśród tapet marki Jimmy Cricket z Australii wybrać można wzory i dla małych, i trochę starszych dzieci. W najnowszej kolekcji tapet, przygotowanej we współpracy z artystami z całego świata, bardzo podobają mi się zamyślone dziewczynki z dużymi oczami narysowane przez Ashley Goldberg.

Dziewczynki2

Interaktywna tapeta Frames (Taylor & Wood) – do kreatywnego uzupełnienia zdjęciami, obrazkami i radosną dziecięcą twórczością

frames

Popularna tapeta belgijskiej marki Groovy Magnets. Ładna i w dodatku praktyczna, bo z pomocą magnesów przyczepić do niej można różne notatki, karteczki, rysunki, obrazki itp. Oprócz królika dostępne są także wzory z innymi zwierzętami.

camillestyles

Prościutkie, wyglądające jak rysowane dziecięcą rączką tapety australijskiej ilustratorki Jane Reiseger, a wśród nich cudowna kolekcja z uśmiechniętymi owocami.

 

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *