Midsummer Light

W ybór właściwej lampy do pokoju dziecka nie jest łatwy. Nie przepadam za tymi infantylnymi i trochę kiczowatymi wzorami, w disnejowskiej stylistyce, z abażurami w kotki, słoniki czy autka. Lubię za to dobre projekty powstałe z myślą o dzieciach, jak np. Midsummer Light.

Kiedy córeczka pana Torda Boontje miała cztery lata, jak wszystkie małe dziewczynki kochała kwiatki, motylki i listki. Tata zaprojektował wtedy dla niej lampę, która wygląda jak zwiewna plątanina roślin.*

Lampa sprawia wrażenie wyciętej z papieru, ale w rzeczywistości jest zrobiona z tworzywa Tyvek – materiału, który jest wytrzymały, odporny na temperaturę i nieprzemakalny. To ważne w pokoju dziecięcym, w którym przecież zdarza się, że pod sufitem latają piłki, samoloty lub poduszki.

Dostępna w różnych kolorach, pięknie wygląda w dzień, ale również wieczorem, gdy podświetlona ażurowa plątanina kwiatków i liści wyczarowuje na ścianach dziecięcego pokoju magiczny teatr cieni.


* „D.E.S.I.G.N. Domowy Elementarz Sprzętów I Gratów Niecodziennych”, napisała Ewa Solarz, narysowali Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry.

Zdjęcia: 1. Pinterest, 2-3. Studio Tord Boontje 4-5. Pienta Sisustusterapiaa 6. The Boo and The Boy 7.The Marion House Book 8. Studio Tord Boontje.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *