Zatrzymać lato

P ogoda niemal jesienna – chłodno, wietrznie, trochę smutno, ptaki zbierają się do odlotów i motyli już jakby mniej. Ponoć te, które nie zimują w naszych piwnicach i strychach też odlatują. I to daleko, bo na południe Europy, a nawet do północnej Afryki. A może by tak trochę motyli i mijającego lata zatrzymać w dziecięcym pokoju?

Piękne tapety z motywem motyli oferuje Studio Onszelf z Amsterdamu. I choć na zdjęciach prezentowane są stylizacje z innych pomieszczeń, to jestem pewna, że pięknie by wyglądały także we wnętrzach dla dzieci.

Zdjęcia: Onszelf.

W eleganckim pokoju 6-latki tapeta w motyle angielskiej marki Timorous Beasties tworzy klimat letniej łąki, podkreślony intensywnie żółtymi i różowymi dodatki. Projektanci zdecydowali się na transparentne krzesło i wiszący fotel Bubble Chair, żeby nie odwracać uwagi od motywów zdobiących ściany pokoju dziewczynki.

Zdjęcia: Lonny.

Dużo czerwonych naklejek w kształcie motylków ożywiło i optycznie powiększyło tę maleńką dziecięcą sypialnię, która wcześniej była garderobą i – gdyby nie ta wyrazista ozdoba – byłaby wnętrzem dość klaustrofobicznym.

Zdjęcie: Apartment Therapy.

Niesamowita druciana lampa z mnóstwem papierowych barwnych motyli będzie wyjątkową ozdobą każdego dziecięcego wnętrza, także wieczorem, gdy cienie motyli oświetlonych nocną lampką wirować będą na suficie. Lampy dostępne są na Dawandzie.


Duże wyraziste plakaty z motylami, których autorem jest Simon Birch, artysta z Hongkongu, wiszą w salonie mieszkania na wynajem w Kopenhadze, ale – jak widać – idealnie skomponowały się również z kącikiem dla dzieci.

Zdjęcia: Kid & Coe.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *