10 oryginalnych IKEA hacks dla dzieci

Temat IKEA hacks pojawia się na Hohoniach na tyle często, że wskazywać mógłby na lukratywną współpracę sponsorską bloga z Ikeą. Niestety nic takiego nie ma miejsca, nad czym zresztą ubolewam

Ponoć nawet twórca śledzonego przez tysiące fanów na całym świecie niezwykle inspirującego portalu IKEA hackers nie jest sponsorowany przez Ikeę, co wydaje się nieprawdopodobne, bo trudno chyba wyobrazić sobie lepszą formę promocji. Piszę o produktach Ikei tylko i wyłącznie dlatego, że lubię, a temat modyfikowania i rozmaitych przeróbek mebli oraz dodatków z Ikei wydaje mi się bardzo ciekawy, w dodatku zazwyczaj niskobudżetowy.

10-tkę najlepszych IKEA hacków dla dzieci trudno wybrać. W sieci są dziesiątki genialnych pomysłów! Uzbierałabym dziesięć świetnych przykładów przemiany samego tylko łóżka KURA, a twórczym przeróbkom poddawany jest niemal każdy przedmiot z oferty szwedzkiego koncernu. Mimo tego spróbowałam zebrać dla Was dziesięć najbardziej moim zdaniem oryginalnych pomysłów spośród tych, o których pisałam na blogu dotychczas.

Trudno w meblu na zdjęciu rozpoznać drewnianą komodę z serii PS2012, choć jedyne, co tu zrobiono, to odmalowano fronty szuflad i wymieniono gałki. Efekt robi wrażenie! Zdjęcie pochodzi z cudownej pastelowej sesji Charlotte Love dla Goodhomes Magazine.

kidsgoodhomespastel

Świetne piętrowe łóżko w kształcie domku, którego bazą jest łóżko z Ikei o swojsko brzmiącej nazwie KURA (499 zł). Łóżko samo w sobie jest mało atrakcyjne, ale już to, co ludzie potrafią z nim zrobić jest naprawdę niesamowite. Więcej przykładów takich metamorfoz znajdziecie w innych postach, m.in. tutaj.

AMBIENTE-FINAL-1-466x700 (1)

Pisałam też na blogu o różnych sposobach wykorzystania prostych regałów Kallax – służących do przechowywania, ale jak się okazuje nie tylko. Meble z powodzeniem wykorzystać można jako piękne domki dla lalek lub przytulne siedziska. Więcej o różnych możliwościach tego systemu tutaj.

03_pinterest4

Sosnowa komoda TARVA w wersji surowej (259 zł) raczej nie zachwyca, ale już po przemalowaniu i wymianie gałek wygląda zupełnie inaczej!

02_styleathome

Półki na zdjęcia wcześniej RIBBA, a obecnie MOSSLANDA. Idealnie nadają się także do eksponowania dziecięcych kolekcji, maskotek, ulubionych książeczek i skarbów. Przepięknie wyglądają w komplecie z naklejkami jako półki-chmurki.

image (1)

Genialnie prosta kuchenka dla dzieci wykonana z drewnianego stołka ODDVAR (39,99 zł). Wcześniej pokazywałam na blogu trochę inną, ale równie fajną i oryginalną – z taboretu BEKVÄM. Szczegóły wykonania obu kuchenek znajdziecie na IKEA Hackers.

ikeahackers_kuchnia

Różne domowe cuda można zrobić nie tylko ze stołka ODDVAR, ale także FROSTA – prościutkiego w formie, z brzozowej sklejki, z możliwością ustawiania jednego na drugim.

molliemakes
Pisałam też na Hohoniach o wykorzystaniu w dziecięcych pokojach akcesoriów typowo kuchennych, bardzo pomocnych w utrzymaniu porządku. Do przechowywania kredek idealnie nadają się pojemniki na sztućce lub doniczki na zioła, a do większych przedmiotów koszyki i półki na przyprawy, jak np. na zdjęciu poniżej.

kids-study-desk2

 

I na koniec jeszcze jedna komoda – oklejona półksiężycami, falami i różowymi kółkami komoda MALM. Dzięki kilku geometrycznym naklejkom mebel zyskał zupełnie nowe, znacznie przyjaźniejsze oblicze, a przy okazji idealnie dopasowany został do reszty wyposażenia tego kolorowego pokoju, który w całości zobaczyć możecie tutaj.

komoda1

 

Zdjęcia: 1. Charlotte Love 2. Ikea hackers 3-4. Pinterest 5. Style at Home 6. Limmaland 7. IKEA Hackers 8. Arctic Deco 9. Stephbond 10. Pinjacolada.

Udostępnij

Polecamy również

One comment

  1. 28/11/2015 o 21:38

    Bardzo inspirujący wpis.

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *