10 pomysłowych wnętrz dla chłopców

Pani Agata pod wczorajszym postem napisała, że pokój dla dziewczynki łatwiej jest urządzić niż pokój dla chłopca.

Coś w tym jest. Generalizując i trochę upraszczając temat – projektując wnętrze dla chłopca myślimy o jego zainteresowaniach i ulubionych bohaterach, wybieramy spośród motywów marynistycznych, podróżniczych, indiańskich, pirackich i wielu innych, a urządzając pokój dla dziewczynki kierujemy się przede wszystkim walorami estetycznymi. Chcemy, żeby pokój był ładny, magiczny i przytulny.
W poniższym zestawieniu też to trochę widać.

Pokój małych superbohaterów, czyli pokój braci, którzy uwielbiają wszystko, co związane ze Spidermanem, Supermanem, Batmanem i Hulkiem. Zachwyca mnie kolorystyka tego wnętrza, konsekwencja w wystroju i doborze dodatków oraz pięknie namalowane przez mamę chłopców kontury miasta Gotham.

Superhero-Room-1

Pokój Pepijna z Holandii, który urzekł mnie swoim ekoklimatem – prostym pieńkiem w roli nocnego stolika, zwyczajną gałęzią z zasłonką nad łóżkiem i kilkoma innymi dekoracjami, świadczącymi o tym, że mały chłopiec jest miłośnikiem przyrody.

01_Pepijn5

Sypialnia jeszcze jednego małego Supermana, ale tym razem w dużo spokojniejszej kolorystyce. Świetny pomysł na samodzielne oryginalne pomalowanie ściany.

Superman_bedroom1

Pokój Teo – taki zwyczajny niezwyczajny. Na poddaszu, z neutralnym tłem białych ścian i rozbielonych desek na suficie, urządzony głównie Ikeą, ale bardzo przytulny i z mnóstwem kolorowych ozdób.

01_El dormitorio de Teo reportaje para Singulares Magazine

Jeszcze jedno wnętrze na poddaszu, tym razem dwóch braci, którym wydzielono w pokoju wspólną przestrzeń do zabawy, ale także odrębne strefy – z osobną szafą, krzesełkiem i oryginalnie zaprojektowanym łóżkiem. Jasny, przestronny, niezwykły pokój!

01_HGTV

Nowoczesny i konsekwentnie utrzymany w czarno-białej kolorystyce pokój Sebastiana. Zaprojektowany przez mamę Chelsy, architektkę wnętrz i współwłaścicielkę biura architektonicznego SISSY+MARLEY. Bardzo stylowe wnętrze.

Sebastian

Przepiękne królestwo Antosia, czyli pokój, do którego zaprosiła nas mama Magda. Wyjątkowe wnętrze w czarno-białej kolorystyce, z mnóstwem ozdób zaprojektowanych i wykonanych przez mamę chłopca i genialnym tipi – ulubionym miejscem Antosia do zabawy i słuchania bajek.

DSC01696

Urządzony w typowo skandynawskim stylu pokój Arvida. W miętowo-szarej kolorystyce z czarnymi akcentami. Niewielki, ale zgrabny, funkcjonalny i przytulnie urządzony.

countersample3

Pokój 4,5-letniego Flinta, fana piratów i zwierząt, którego mama Konstancja prowadzi w Hanowerze sklep z artykułami dla dzieci.

Rimini_0515_04

Turkusowe jak fiordy pokoje chłopaków z Norwegii. Wnętrza w procesie nieustannej zmiany. Twórcza mama bez przerwy tu coś zmienia, maluje, tapetuje, przestawia i odrestaurowuje, dlatego zdjęcia na instagramowym profilu mamy Catheriny oglądać mogę godzinami.

05_Catharina_Ilstad

Udostępnij

Polecamy również

2 comments on “10 pomysłowych wnętrz dla chłopców

  1. 15/11/2015 o 11:52

    O to mi chodziło, dobrze rozwinęłaś moją myśl, że u dziewczynki nie zawsze jest potrzebny motyw przewodni. Na pewno dużo łatwiej jest w przypadku małych chłopców, wciąż może być słodko i dziecinnie, sprawa komplikuje się u 5-6 latków, szczególnie gdy nie chce się wprowadzić motywu z bohaterem
    Pozdrawiam, Agata

  2. 15/11/2015 o 12:14

    Poza tym, tak jak napisałaś na Fb, bohaterowie często się zmieniają, co utrudnia temat. U nas jeszcze niedawno były gormiti, później superbohaterowie (bez różnicy jacy) i tzw. star warsy, a jutro pewnie będzie jeszcze coś innego

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *