Kolor Roku 2016

Naszła mnie ostatnio taka spóźniona refleksja, że ogłoszony przez Pantone Color Institute kolor roku 2016 rok, a w zasadzie dwa kolory, czyli Rose Quartz i Serenity, to bardzo przyjemne barwy do dziecięcego wnętrza.

Specjaliści z Instytutu Pantone po raz pierwszy odeszli od zasady jednego koloru i wybrali dwa – chłodny spokojny błękit i delikatny przybrudzony róż. Kojące połączenie tych dwóch barw, zainspirowane letnim niebem, ma być antidotum na współczesne niespokojne dni, wnoszącym do naszego życia spokój i harmonię.

Królująca w poprzednim roku Marsala świetnie sprawdziła się w paletach kolorystycznych szminek i lakierów do paznokci, ale już w dziecięcym pokoju prędzej widziałabym ją w dodatkach niż jako kolor dominujący. Natomiast Rose Quartz i Serenity są bardzo fajną kolorystyczną bazą dziecięcego wnętrza. Wielokrotnie już zresztą pojawiał się ten zestaw na Hohoniach – w pokoju Nadii (na popularnym blogu Nanuszka), Georgii czy innych wnętrzach zaprojektowanych przez Belindę z Petite Vintage Interiors. Zawsze były to jednak pokoje dziewczynek, choć specjaliści z Pantone twierdzą, że to kolory uniwersalne, odpowiednie także dla panów, tych małych zapewne również ;) Gdyby jednak Wasi synkowie nie wyrazili entuzjazmu kolorem Rose Quartz, to zawsze możecie pozostać przy Serenity Blue, połączonym z innymi odcieniami z kolorystycznej palety sugerowanej przez Pantone.

Zdjęcia: 1. Shutterstock 2. Pantone 3-4. Petite Vintage Interiors 5. Saar Manche 6-7 Pokój Georgii 7-9. Pokój Georgii po zmianach 10-12. Pokój Nadii.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *