Kuchenne akcesoria w pokoju dziecka

W  artykule na portalu dziecisawazne.pl pisałam niedawno o przygotowaniach do szkoły i domowych kącikach do nauki i twórczej ekspresji, a także o tym, jak ważne jest, by były to miejsca urządzone prosto i funkcjonalnie oraz – co bardzo ważne – by były uporządkowane. Wszystkie pomoce edukacyjne powinny być łatwo dostępne i posegregowane. Z doświadczenia wiem, że gdy dziecko chce malować farbami, a nagle odkrywa, że plakatówki są na dnie szafy, pod stertą książeczek, to łatwo się zniechęca, a spontaniczna chęć tworzenia nagle mija.

Jak to zrobić?

Z pomocą mogą nam przyjść różnego rodzaju szyny, półki i listwy wraz z akcesoriami wykorzystywanymi zazwyczaj w… kuchni. Do przechowywania kredek, pisaków i ołówków idealnie nadają się pojemniki na sztućce lub doniczki na zioła, a do większych przedmiotów koszyki i półki na przyprawy. Duże słoiki na mąkę i orzechy można wykorzystać jako pudełka na drobiazgi, np. kredki bambino. Inne dziecięce skarby przechowywać możemy w szklanych pojemnikach samodzielnie wykonanych z domowych słoików, ozdobionych kolorowo pomalowanymi wieczkami i przyklejonymi figurkami zwierząt.

Innym kuchennym sprzętem, który może fajnie sprawdzić się w roli biurkowego pomocnika jest ikeowski barek Raskog – pojemny, solidny, na kółkach, więc łatwo go w razie potrzeby przesunąć, i w dodatku w przepięknym turkusowym kolorze.

Zdjęcia: 1. Modg 2. Curbly 3. Childhood101 4. House to Home 5. Happiness is homemade 6-8. Suburble.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *