Łóżko dla dwojga

Fantastyczne piętrowe łóżko Sammuela i Dixie, zaprojektowane i samodzielnie w ciągu kilku tygodni wykonane przez rodziców chłopca i dziewczynki.

Pomysł na łóżko zrodził się z inspiracji różnymi oryginalnymi sypialniami dla dzieci podejrzanymi na Pintereście. Na podstawie kilku wybranych zdjęć rodzice zdecydowali, że pokój synka i córki będzie biały z kilkoma akcentami w wyrazistych kolorach, a głównym pomysłem na jego aranżację będzie piętrowe łóżko dla obojga w kształcie domku.

Konstrukcję rodzice zrobili samodzielnie, używając do tego celu drewnianych listew oraz płyt MDF. Na piętro prowadzą świetne schody zbudowane z kuchennych szuflad z Ikei – odpowiednio dociętych, a następnie przykręconych do ramy łóżka oraz do ściany. Schody pełnią też bardzo praktyczną funkcję, ponieważ przechowywane są w nich ubrania dla dzieci, dzięki czemu Sammuel i Dixie bez trudu mogą samodzielnie skomponować swoją codzienną garderobę. Dla bezpieczeństwa do ściany dokręcono drewnianą poręcz, w nocy podświetloną ledami, na wypadek gdyby któremuś z dzieci zatęskniło się za rodzicami.

Łóżka dzieci, dzięki temu, że są nieco zabudowane, pełnią też rolę kryjówek. Każde z dzieci trzyma tu swoje zabawki, a na półeczce ulubione książeczki i nocną lampkę. I Dixie, i Sammuel mają inaczej zaaranżowaną przestrzeń wokół materaca – z różnymi obrazkami, pościelą oraz licznymi poduchami.

Rodzice rodzeństwa są bardzo zadowoleni z efektu swojej pracy i uważają, że warte było to ich wysiłku. Trudno się z nimi nie zgodzić

Zdjęcia: This Modern Life.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *