Pokój Dagmary

Pani Kamila jest w trakcie remontu pokoju córki Dagmary. Kupiła już w Ikei czarne łóżko Minnen i białą szafę z serii Stuva. Chciałaby wybrane meble skomponować z ładnymi dodatkami oraz regałami, w których mogłaby pomieścić książki, puzzle i zabawki Dagusi.

Przygotowałam dla Pani Kamili zestaw ciekawych wnętrz dziewczęcych, które mogą być inspiracją do urządzenia pokoju córki. We wszystkich znalazło się łóżko Minnen, ponieważ to ono jest tak charakterystyczne, że nadaje wnętrzu ton. Natomiast biała szafa Stuva jest na tyle uniwersalnym meblem, że pasować będzie niemal do każdej aranżacji kącika dla dzieci.


Tutaj łóżko Minnen (akurat w białej wersji, ale czarne również by wyglądało dobrze) połączono z bardzo kolorowymi dodatkami – pościelą i poduszkami, kulami z papieru, ładnym stoliczkiem nocnym, barwnymi dziecięcymi obrazkami na ścianie i książkami z wyeksponowanymi okładkami.

Na zdęciach, które podesłała Pani Kamila widać, że nad łóżkiem dziewczynki jest sporo wolnego miejsca, idealnie by zagospodarować je książkami i innymi kolorowymi dekoracjami.
Odpowiednim tłem dla wielu kolorowych dodatków jest w tym przypadku neutralna szarość ściany.

Via: Homes to love

Tu także dominuje szarość, a jeśli chodzi o dodatki kolorystyczne, to raczej zachowano wstrzemięźliwość. Ścianę ozdobił prosty obrazek z księżycem, a zabawki schowano w dwóch stylizowanych walizkach. Wnętrze ocieplił jasny dywan i długa zwiewna firanka. Te dwa ostatnie elementy też mogłyby się pojawić w pokoju Dagmary.

Via: @istome_store

Na tym zdjęciu dla odmiany jest bardzo kolorowo i dziewczęco, choć barwy raczej pastelowe. Główną dekoracją wnętrza jest piękny rozświetlony ledami baldachim nad łóżkiem, który również mógłby ozdobić pokój Dagusi. Świetnie zagospodarowano tutaj strefę pod łóżkiem kolorowymi skrzyniami, w których Pani Kamila mogłaby schować zabawki córki. Obok dwie piękne walizki i mnóstwo fajnych ozdób na ścianach. Idealnym dla nich tłem jest biel.

Via: Kids Design Life

A tu troszkę tak jak powyżej – baldachim, piękna jasna zasłona, ledowe lampki i ozdoby na ścianach. Ładnym dodatkiem wnętrza jest orientalny stoliczek nocny.

Via: Homes to love

Poniżej popularny w blogosferze pokój Zoi, Bianki i Gai. Delikatny i bardzo dziewczęcy. Ponieważ w jednym pokoju mieszkają tu trzy dziewczynki, mama Monika musiała się sporo natrudzić, żeby wykorzystać każdy kącik wnętrza. Dlatego tu także przestrzeń pod łóżkiem zajmują ładne pudełka, w których kryją się dziecięce skarby. Na jasnym tle ścian ładnie prezentuje się miodowa girlanda, kolorowe zdjęcia i magnetyczna tapeta z królikiem.

Via: Ładnebebe

I jeszcze ten kącik jest ładny – jasna pościel, oryginalne poduszki, sporo książek nad łóżkiem, biało-szare tło ścian i lampka w kształcie chmurki z kolorowymi kropelkami deszczu.

Via: Ładnebebe

Na koniec dwie wersje w stylu retro, choć już wiem, że do pokoju, który urządza Pani Kamila nie będą pasować. To raczej inspiracja dla kogoś, kto mieszka w starym domu, z drewnianą podłogą i zabytkowymi meblami po babci Jak widać, metalowe łóżko Minnen idealnie komponuje się z wzorzystymi tapetami i dodatkami w stylu vintage.

Via: 1. Style Lovely 2. Scandikids

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *