Pomysły na prezent na Dzień Dziecka

M yślę, że na Dzień Dziecka jakiś przyjemny i oryginalny drobiazg do wnętrza może być równie udanym prezentem jak zabawka lub książka. Mam dziś dla Was kilka propozycji. Starałam się wybrać produkty od mniej znanych polskich twórców, którzy z pasją i zaangażowaniem realizują swoje autorskie projekty.

 • Mam słabość do lalek z uszkami. I choć przecież są to zabawki, to często stają się przy okazji ozdobą dziecięcego wnętrza, tak jak np. w pokoju Matyldy. To tam po raz pierwszy zobaczyłam lalkę Pani Pieska i się zakochałam :) Najbardziej podobają mi się baletnice, ale Pani Pieska szyje też lalki w kształcie uszatych chłopców oraz panie liskowe i królikowe, a wszystkie piękne, zwiewne i delikatne, wprost idealne na prezent dla dziecka. Ich autorką jest Marta Lubaszewska, która oprócz tego, że szyje, jest także redaktorką, dziennikarką i stylistką. Gotowe lalki Pani Pieska kupić można m.in. na DaWandzie.

 

 • Pompony – mogą być naprawdę niezwykłą ozdobą dziecięcego pokoju. Można je kupić w wielu miejscach, m.in. u Miss Pompon, której tiulowe pompony i pastelowe girlandy często goszczą w różnego rodzaju sesjach do gazet wnętrzarskich lub w domach blogerów.

 

 

 • Fantastyczne poduszki od Mima Design, które wypatrzyłam na MyBaze. W folkowym stylu, duże i kolorowe, ręcznie szyte, w kształcie lalek różnych narodowości i kultur. Cudowne!
 • Moi Mili stawiają na ekologię, recykling i jakość. Wszystkie produkowane przez nich rzeczy powstały w Polsce i są wykonane ręcznie, pobudzają do kreatywnej zabawy oraz świetnie dekorują i rozweselają pokój malucha. Moją uwagę zwróciły niepowtarzalne karuzele stworzone techniką origiami, na drewnianych gałązkach, dodatkowe ozdobione pomponami, dzwonkami czy np. piórkami. Świetne zarówno do pokoju niemowlaka i jako ozdoba pokoju starszego dziecka (np. zawieszone pod lampą lub przy oknie).
 • Plakaty dla dzieci Sprinkles, stworzone przez studio „Mazaki”, idealne dla małych miłośników dobrego wzornictwa. Mój ulubiony to „Leśny Dom” z małymi liskami w czapeczkach. Oprócz gotowych wzorów, Sprinkles realizują także plakaty na zamówienie, z uwzględnieniem upodobań, osobowości i wyglądu dziecka.
 • Diverso Design oferuje dla dzieci tematyczne kolekcje, w których różne wariacje na temat tego samego wzoru odnaleźć można na poduszkach, naklejkach, tapetach i obrazkach. Do każdej kolekcji autorki piszą rymowanki, które mogą być wykorzystane na poszczególnych elementach serii. Np. taki zgrabny wierszyk do serii „A ku ku!”

  Schował się króliczek i nie ma, za misiem nie ma,
  obok lali nie ma…
  ale tu za tą poduszka, bieli się znajome uszko!
  Jeszcze nosek, jeszcze oko, otwarte oko szeroko!
  To chyba króliczek kuka,
  hej!, ja właśnie ciebie szukam!

 

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *