Styl na fali

P ani Ania pokój synka chciałaby urządzić w stylu marynistycznym. Lubię ten styl w dziecięcym wnętrzu – pobudza wyobraźnię, pozwala marzyć o przygodach i dalekomorskich podróżach, spodoba się również małym miłośnikom pirackich historii.

Urządzenie pokoju dziecka w stylu marynistycznym wymaga przede wszystkim konsekwencji – w kolorystyce i doborze dodatków.

Jeśli chodzi o kolory, to styl w oczywisty sposób nawiązuje do koloru wód i oceanów, stąd granat i różne odcienie niebieskiego, najczęściej połączone z bielą i np. kilkoma plamami ostrej czerwieni. Ten zestaw kolorystyczny dobrze komponuje się z naturalnym drewnem i wikliną. Granatem i bielą możemy namalować na ścianie pasy lub np. piękny mural z żaglowcem i wielorybem (o tym jak go wykonać przeczytacie na blogu team&lime).

Morsko-żeglarskie klimaty kojarzą mi się nieodłącznie z motywami kotwicy, wioseł, koła ratunkowego, sieci, żeglarskich węzłów czy ilustracjami ryb lub żaglowców. Wiele oryginalnych ozdób tego typu możemy wykonać samodzielnie. Na przykład lampkę nocną z podstawą oplecioną grubą żeglarską liną (tutorial znajdziecie na blogu Down Home Inspiration) czy drewnianą półkę zawieszoną na linie, na której postawić można model statku lub przywiezione z wakacji muszelki, kamienie i rozgwiazdy. Drewniane skrzynki do przechowywania zabawek ozdobić możemy przy pomocy szablonu kotwicy, a stare wiosło wykorzystać jako wieszak lub oryginalny karnisz na zasłonki. Jeśli jednak nie macie ochoty na rękodzieło, to sporo dodatków do wnętrza w marynistycznym stylu znajdziecie choćby na Etsy.

Zdjęcia: 1. Makely Home, 2. HGTV 3. Project Nursery 4. Good Life of Design 5. Style at Home 6. How to Decorate 7. The Lily Pad Cottage 8. Down Home Inspiration 9. Inspiring Hearts & Homes 10. Etsy/PrincessSnap 11. Etsy/JohnBirdsong 12. The Girl Creative.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *