Pokój dla wnucząt

Odkryłam niedawno pokoje dla dzieci zaprojektowane przez brazylijską architektkę Hanę Lerner. Wszystkie łączy niezwykłe bogactwo kolorów i wzorów oraz bardzo funkcjonalne podejście do wnętrza. Hana ma wiele fajnych pomysłów na to, między innymi w jaki sposób przyjaźnie urządzić niewielką przestrzeń, którą czasem musi dzielić dwoje lub więcej dzieci.

Jednym z takich projektów jest przepiękny pokój (zaledwie 8 m kw.!) dla czworga dzieci w wieku od dwóch do siedmiu lat, w domu ich babci w Rio de Janeiro. Urządzony wspólnie z Mimoo Toys, które zapewniło wiklinowy fotelik, haftowane kosze z rafii i zabawki dla najmłodszych z organicznej bawełny, oraz z Mooui – producentem pościeli i tapet o bajecznych wzorach.

Na tej bardzo niewielkiej przestrzeni, udało się Hanie zmieścić trzy rozkładane dziecięce łóżka i czwarte na antresoli, a jednocześnie wygospodarować miejsce na zabawę i niewielką szafę. Wszystko tu wspaniale do siebie pasuje: okna pomalowane na przyjemny błękitny kolor, tapeta w romby, bardzo kolorowe materiały na materacach i baldachimie, wzorzysty dywan oraz mnóstwo kolorowych dodatków – poduszek, pudełek, obrazków, ozdobnych talerzy i wielu innych, które tworzą niepowtarzalny wakacyjny klimat tego wnętrza.

Wakacje u babci zawsze są cudowne, ale w takim wesołym pokoju zapewne jeszcze fajniejsze!

Zdjęcia: Casa NaToca, Hana Lerner Arquitetura, Mooui, Mimoo Toys.

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *