10 cudownych pokoi dla dziewczynek

W ostatnim roku sporo pisałam o wnętrzach dla dziewczynek. Pod tagiem „Pokoje dziewczynek” kryje się nieco ponad 60 postów, ale jest wśród nich kilka, które zapamiętałam w najdrobniejszych szczegółach i które od razu przychodzą mi na myśl, gdy myślę o inspirujących wnętrzach.

Należy do nich na pewno pokój Loli. Urządzony w bajecznych kolorach, ozdobiony mnóstwem wesołych naklejek, obrazków, poduszek i wieloma innymi cudownymi dodatkami.

Lola-Apeldoorn-DSC_5230
Pokój Georgii – piękny w obu odsłonach. Gdy dziewczynka była mała i po zmianach, gdy nieco podrosła. To raczej wersja wnętrza dla małej romantyczki – z fantastycznym spływającym spod sufitu i delikatnie podświetlonym tipi, dostojnym łabędziem na ścianie i pastelową błękitno-różową kolorystyką.

Georgia_zmiana1
Pokój Matildy. Są w nim wszystkie MUST HAVE dziecięcego pokoju, o których pisałam wczoraj. Wszystkie, a nawet dużo dużo więcej

02_Matilda
Pokój Małej Miss – zupełnie odmienne wnętrze. W delikatnych szarościach, wyciszone kolorystycznie, bardziej do relaksu i odpoczynku niż żywiołowej zabawy.

Little_Miss10

Pokój Haneczki – zaprojektowany i własnoręcznie wyremontowany przez mamę dziewczynki, autorkę bloga Mój Dom – Moje Miejsce. I choć każde wnętrze urządzone przez panią Kasię jest wyjątkowe, to jednak mnie najbardziej urzekł pokój Hani – w delikatnych barwach, z białymi meblami i mnóstwem fajnych dodatków, w tym m.in. wspaniałą huśtawką.

01_Haneczka2

Oryginalny pokój małej Ariel – w stylu retro, z własnoręcznie przez mamę dziewczynki ]wykonanymi ozdobami, odrestaurowanymi meblami, wzorzystymi tkaninami i cudownym kącikiem kuchennym.

04_Ariel7

Mały, ale przytulny i pełen dziewczęcych dodatków pokój Frei, wśród których m.in. słodkie plakaty Lady in the Moon oraz Man in the Moon.

Freja

Prześliczny pokój dwuletniej Asher z Australii, której mama prowadzi pracownię architektoniczną i bloga Petite Vintage Interiors. Uwielbiam dziecięce wnętrza zaprojektowane przez Belindę – jej unikalny i łatwo rozpoznawalny styl. W pokoju swojej młodszej córki projektantka świetnie połączyła delikatny czekoladowy brąz na ścianie z miętowymi meblami i dziewczęcymi różowymi dodatkami.

01_RoomShoot_Vellum_Studios_50

Jeszcze jeden polski pokój w zestawieniu, znany z bloga Nanuszka. Z dużą przyjemnością oglądam śliczną Nadię w pięknych stylizacjach przygotowanych przez jej mamę Malwinę, która najwyraźniej utalentowana jest także w kierunku urządzania wnętrz. I w dodatku jeszcze dobrze pisze

02_nana_room25215

Na koniec pokój trzyletniej Alicji – z łóżkiem w kształcie małego domku i baśniowymi ozdobami. Wnętrze godne Alicji z Krainy Czarów. Cudowne!

Alicja2

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *