Dom na południu Francji

Chciałam się z Wami podzielić zdjęciami pięknego dziecięcego pokoju wypatrzonego przeze mnie niedawno na Vtwonen.

Pokój jest konsekwentnie utrzymany w stylu, w którym urządzony został cały dom rodziców – Constance i Doriana. Dom to budynek z lat 40-tych XX wieku, na południu Francji, niedaleko plaży i granicy z Hiszpanią. Budynek jeszcze kilka lat temu był w ruinie, dlatego nowi właścicieli musieli go niemal zbudować od nowa, gdzieniegdzie jedynie zachowując ślady dawnej konstrukcji.

Pomieszczenia domu urządzono trochę w skandynawskim stylu, choć widać w nim też typowe dla francuskich wnętrz zamiłowanie do elementów retro. Przytulności wnętrzu dodają meble z drewna naturalnego koloru i liczne tkaniny, futra, skóry, koronki, stare płótna i dywaniki. W pokoju dzieci podłogę ociepla ten sam dywanik, który pojawił się ostatnio na Hohoniach w leśnym pokoju Vana – ręcznie tkany z konopi marki Armadillo&Co.

Oprócz tego w pokoju dzieci zwraca uwagę świetne łóżko na podium z pojemnymi schowkami. Jest tu też kilka rodzinnych pamiątek i znalezisk z recyklingu (krzesełka, mały stoliczek, stara szafa w miętowym kolorze) oraz oryginalnych ozdób – kinkiet w kształcie maski Batmana, głowa żyrafy na ścianie czy różowy flaming zapraszający do środka.

Ci, którzy zazwyczaj zżymają się na ascetyczne przestrzenie dziecięce tym razem nie powinni narzekać Widać, że w tym pokoju nie brakuje zabawek, a dzieci mają sporo miejsca do zabawy. Stoi tu m.in. niewielka kuchenka, warsztat małego budowniczego i świetne tipi.

Piękne i bardzo przyjazne dzieciom wnętrze

Zdjęcia: Vtwonen, casa del caso.

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *