Fence House

Codziennie przeglądam w sieci dziesiątki zdjęć związanych z wyposażeniem wnętrz nie tylko dla dzieci, namiętnie czytam wpisy na blogach o architekturze i designie, więc jestem bardzo zaskoczona, że o projekcie, który powstał dosłownie pod moim nosem – bo nie dość, że w Polsce, to w dodatku zaledwie kilka kilometrów od miejscowości, w której mieszkam – dowiedziałam się z archdaily.com!

Wpis odesłał mnie do źródła, czyli do poznańskiej pracowni architektonicznej mode:lina, w której powstał ten niesamowity projekt domu, a w nim świetnego pokoju dla dzieci. Jak piszą architekci:

Domownicy, czyli rodzice i dwójka dzieci, chcieli mieszkać niezależnie – stąd pomysł na podzielenie domu na dwie części. Oddzielne strefy na piętrze pozwalają dorosłym cieszyć się spokojem, a dzieciom szaleć do woli we własnym „domku”.

I to przede wszystkim ten pomysł na domek ze sklejki, rozdzielony na dwa osobne, symetrycznie ustawione łóżka, zwrócił moją uwagę. A szaleć dzieci faktycznie mogą tu do woli, bo do dyspozycji w pokoju mają sporo wolnej przestrzeni. Wszystkie ubrania i dziecięce zabawki pomieściła spora szafa wysoka aż po stropowe belki, oprócz której stoi tu jedynie prosta drewniana skrzynia, stolik pod oknem i dwie metalowe szafki w turkusowym kolorze.

Gdy tak przyglądałam się detalom tego wnętrza, to odkryłam, że to wcale nie koniec niespodzianek związanych z tym wyjątkowym projektem, bo nie dość, że dom podziwiany przeze mnie na zagranicznym blogu wybudowano w podpoznańskim Borówcu, to jeszcze chłopcy mieszkający w tym pięknym pokoju chodzili z moim synem do przedszkola, co odkryłam patrząc na ich fotografie w ramce. Świat jest mały!

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *