,

Miętowo-szary pokój Leosia

T ym razem do pięknego pokoju swojego 1,5-rocznego synka Leosia zaprosiła nas Dorota.

Urządzając pokój dziecka Dorota szukała inspiracji w Internecie, głównie na stronach blogów związanych z architekturą wnętrz. Najbardziej lubi styl skandynawski i połączenie bieli i czerni, co w pokoju Leosia jest widoczne, zwłaszcza w doborze różnych dekoracyjnych dodatków – pudełek na zabawki, plakatów, półek w kształcie domków, girlandy z proporczyków, pościeli, a nawet maskotek. Kontrastowe zestawienie bieli i czerni na dekoracyjnych dodatkach ładnie wyróżnia się na tle neutralnej szarości ścian i mebli – eleganckiej frezowanej szafy oraz komody z polskiej firmy Bellamy. Tej samej marki jest również  miętowe łóżeczko, które ma tę zaletę, że po zdemontowaniu przedniej ramki może służyć także jako łóżko dla starszego dziecka, ale Dorota i tak nie może się doczekać, kiedy Leoś będzie na tyle duży, żeby spać w jej ulubionym łóżeczku w kształcie domku.

To konsekwentnie urządzone w szaro-miętowej kolorystyce wnętrze ładnie uzupełniają białe stylowe elementy – trochę retro piękny koń na biegunach i podarowana chłopcu własnoręcznie zrobiona przez ciocię drewniana skrzynia na zabawki. Mama Dorota część wyposażenia tego wnętrza również zrobiła samodzielnie. Z naklejki tablicowej, kupionej za grosze w sklepie Tiger, wycięła chmurkę i kropelki deszczu. Sama zrobiła także łapacz snów i tipi, uszyła ozdobną girlandę nad łóżeczkiem i pomalowała półki. Udało jej się to wszystko zrobić, mimo że Leoś jest bardzo energicznym dzieckiem i – jak twierdzi Dorota – nie usiedzi bezczynnie nawet 5 minut. Co więcej, to właśnie dzięki niemu Dorota zaczęła szyć i robić różne dekoracje, a wszystko po to, żeby synek miał najładniejszy pokój w całym domu

Udostępnij

Polecamy również

7 comments on “Miętowo-szary pokój Leosia

 1. 10/10/2015 o 14:13

  Bardzo ładnie Gdzie kupione firanki?

 2. 11/10/2015 o 12:49

  W Ikei na metry

 3. 17/10/2015 o 20:29

  Kawal dobrej roboty:-)lozeczko przepiekne!

 4. 04/06/2016 o 13:14

  Hej,

  piękne łóżeczko. Kto jest producentem?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Agata

 5. 07/09/2016 o 12:09

  Jakie zostały użyte kolory farb?

 6. 30/06/2017 o 18:32

  Wiem że już długo po czasie ale to akurat na plus: jak się sprawuje/sprawowalo łóżeczko? W drodze drugi synek ale pierwsze łóżeczko mimo że tanie nie bylo się rozlecialo jak tylko syn zaczął się podnosić ;( nie chce znowu się rozczarowac. Będę wdzięczna na opinie.

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *