,

Pokój Laury

Uwielbiam, kiedy dzielicie się ze mną zdjęciami pokoi Waszych dzieci. Tym bardziej cieszę się, gdy piszecie, że inspirację do urządzenia wnętrza znaleźliście na Hohoniach! :)

Sabina, mama 5-letniej Laury i 1,5-rocznej Kornelii, napisała do mnie z Norwegii, w której mieszka od siedmiu lat. Tam odkryła, że urządzanie wnętrz i szukanie designerskich inspiracji to jej pasja i ogromna frajda.

Pierwszy pokój starszej córki urządziła – jak sama napisała – dając się ponieść fali różu, który zmęczył ją już po kilku miesiącach. Na szczęście na świecie pojawiła się druga dziewczynka, dając pretekst do przeorganizowania mieszkalnej przestrzeni i urządzenia pokoju Laury od nowa. Tym razem w dekoracji wnętrza Sabina postawiła na biel, pastele i drewniane zabawki.

Białe w pokoju dziewczynki są meble, w tym duża, zajmująca całą ścianę szafa, która dzięki prostym frontom i kolorystycznemu dopasowaniu do reszty sprzętów, idealnie wpasowała się w pomieszczenie. Białe są również ściany, oprócz fragmentu za łóżkiem, który ozdobiła ładna tapeta w miętowe romby.

Meble w pokoju Laury są proste i funkcjonalne. Sabina zdecydowała się na Ikeę, w której kupiła łóżko, meblościankę, stołek i kilka dodatków. Biurko natomiast jest polskiej marki Minko.

Na tle dominującej we wnętrzu bieli ładnie prezentują się zabawki i ozdoby w pastelowych kolorach – narzuta, dywan w paski, lampka, nowoczesne krzesło, wieszaczki, ramki do zdjęć i poduszki w sporej ilości. Wśród zabawek uwagę zwraca kolorowy drewniany stragan, ukochany przez dziewczynki element zabawy w sklep.

Wystrój pokoju Laury jest zasługą mamy, ale i tata miał tu swój znaczący wkład, remontując wnętrze, składając meble, wbijając haczyki i gwoździe.

Rodzice Laury pracują aktualnie nad aranżacją pokoju młodszej księżniczki i mam nadzieję, że również pochwalą się efektami swojej pracy :)

Udostępnij

Polecamy również

Dodaj komentarz

Nie pokazujemy ani nie udostępniamy Twojego adresu email. Wymagane pola są oznaczone *